Drodzy Rodzice, jeżeli jeszcze wahacie się nad wyborem przedszkola, zapraszamy do miejsca, gdzie Wasze słonko chętnie spędzi czas z rówieśnikami i będzie w miejscu oddalonym od hałasu i salin samochodowych. Nasze przedszkole mieści się przy lesie, niedaleko znajduje się jezioro i park. Sąsiaduje ono z Osiedlem Zachód.

W naszym przedszkolu cel jest jeden: DOBRO DZIECKA. To właśnie dziecko odgrywa najważniejsza rolę, jest traktowane wyjątkowo i indywidualnie.

Bajkowa kraina- to kameralne miejsce, w którym liczebność w grupach nie przekracza 18 dzieci. To sprawia, że możemy poświecić więcej czasu i uwagi każdemu dziecka, do tego nasze doświadczenie i profesjonalizm oraz pasja daje gwarancję bezpieczeństwa, opieki i edukacji na możliwie najwyższym poziomie. Od pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu  otaczamy je troską i stwarzamy przyjazną, domową atmosferę.

Przedszkole otulone ciszą lasu, sprawia, że dziecko w spokoju i harmonii odkrywa świat i rozwija swoje zainteresowania na drodze doświadczania, uczy się wrażliwości na przyrodę i ludzi, staje się być  uczynnym i dobrym człowiekiem, współtworzy rodzinna atmosferę.

Korzystając z usług naszego przedszkola, łatwo możesz dojechać komunikacją miejską (pętla autobusowa jest ok. 200 m od naszego przedszkola) lub zaparkować samochód- czeka na Ciebie przestronny parking, z którego bezpiecznie odprowadzisz swojego szkraba na dzień pełen wrażeń, niespodzianek i nauki! A na takie dni Twoje dziecko może liczyć przez cały rok, ponieważ działamy również w miesiącach wakacyjnych.

Nasze przedszkole jest otwarte od poniedziałku do piątku od 6.30-17.00, wiec w razie wczesnej pobudki, przedłużających się spotkań w pracy lub korków na mieście nie musisz się martwić- Twoje dziecko będzie miało opiekę.

Przedszkolaki nie mają czasu na nudę. U nas nie ma telewizji!:)Nasze przedszkole proponuje tradycyjne czytanie bajek: uczestniczymy aktywnie w programie Cała Polska czyta dzieciomJ- to dzięki tej akcji także Rodzice czytają naszym przedszkolakom bajki. Proponujemy naukę dwóch języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Ponadto mamy logopedę, który dwa razy do roku diagnozuje wszystkie dzieci i prowadzi skuteczną terapię logopedyczną na miejscuJ

Ponadto dla Waszych dzieci przygotowaliśmy bogaty wachlarz zajęć dodatkowych: zajęcia sportowe na  basenie, tenis ziemny piłki, wycieczki i spacery edukacyjne do muzeum, biblioteki, kina, zajęcia artystyczne: florystyka z wykorzystaniem materiałów pochodzenia naturalnego: darów lasu, kwiatów ciętych, ziemi, ziół itp. (metoda upcyklingu), zajęcia sensoryczno- plastyczne (glina, masy plastyczne wykonane z jogurtu, malowanie patyczkami itp.). Dzieci w sposób praktyczny zdobywają wiedzę przyrodniczą i kształtują postawę proekologiczna, rozwijają swoją wyobraźnię oraz umiejętności manualne, tworząc własne niepowtarzalne dzieła. Przy tym świetnie się bawiąJ 

Jesteśmy jedynym w Szczecinku przedszkolem, w którym co miesiąc odbywają się spotkania teatralne: odwiedzają nas aktorzy z teatru krakowskiego, ze Szczecina, z Teatru Lalek z Poznania, dzieci biorą udział w pokazach iluzjonisty czy musicalach. Ponadto odbywają się zajęcia z rytmiki, dogoterapii, profesjonalne sesje zdjęciowe, animacje dla dzieci i dorosłych, działa także Bajkowa szafa czyli wypożyczalnia bajkowych strojów/kostiumów dla dzieci w każdym wieku i na każdą okazję, dysponujemy też strojami dla dorosłych. To jednak tylko namiastka naszych działań.

Aby na własne oczy zobaczyć, co nas wyróżnia wśród innych placówek, koniecznie odwiedź nas ze swoim dzieckiem! Czekamy na Was!

Szczecinek, ul. Grota- Roweckiego 47 A, tel. 728 428 021