Drogi Rodzicu, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji o zapisaniu Twojej pociechy do naszego żłobka, chcemy opowiedzieć Ci dlaczego warto!

Lista plusów zaczyna się w 2013 r.- wtedy to zorganizowaliśmy profesjonalną opiekę żłobkową pod nazwą Bajkowa kraina, bo chcieliśmy, by maluchy czuły się u nas jak w bajce i umiały odkrywać realny świat. Dzięki temu prowadzimy taki żłobek, do którego sami z chęcią oddalibyśmy nasze dzieci… gdyby były nieco młodsze! Nasze doświadczenie i profesjonalizm oraz pasja to gwarancja bezpieczeństwa, opieki i edukacji na możliwie najwyższym poziomie.

Korzystając z usług naszego żłobka, łatwo możesz dojechać komunikacją miejską (przystanek jest naprzeciwko naszej placówki) lub zaparkować samochód- czeka na Ciebie przestronny parking, z którego bezpiecznie odprowadzisz swojego szkraba na dzień pełen wrażeń, niespodzianek i nauki! A na takie dni Twoje dziecko może liczyć przez cały rok, ponieważ działamy również w miesiącach wakacyjnych. Nasz żłobek jest otwarty od poniedziałku do piątku od 6.30-17.00, wiec w razie wczesnej pobudki, przedłużających się spotkań w pracy lub korków na mieście nie musisz się martwić- Twoje dziecko będzie miało opiekę.

Maluchy w naszym żłobku nie mają czasu na nudę. U nas nie ma telewizji!:)Opiekunki dokładają wszelkich starań, aby dzieci codziennie uczyły się czegoś nowego i poznawały otaczający je świat z różnych perspektyw. W naszym żłobku dzieci mogą poznawać świat i wyrażać siebie poprzez przeróżne techniki plastyczne m.in. malowanie palcami, sypanie ryżu, kaszy i innych ziaren, nawlekanie makaronu na sznureczki, malowanie budyniem. W trakcie tych zajęć maluchy rozwijają swoją wyobraźnię oraz umiejętności manualne, tworząc własne niepowtarzalne dzieła.

Od pierwszego dnia pobytu malucha w żłobku otaczamy go troską i stwarzamy przyjazną, domową atmosferę. By lepiej poznać każde dziecko, przeprowadzamy ankiety adaptacyjne. Oferujemy dzieciom domowe posiłki, uwzględniające diety ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi (m.in. dania bezmleczne, bezglutenowe) W holu placówki przez cały rok zapewniamy wodę do picia firmy Eden.

W naszym żłobku za opiekę pielęgnacyjną odpowiedzialne są dwie pielęgniarki, za dydaktykę- wykwalifikowane i doświadczone opiekunki dziecięce. Prowadzimy zintegrowaną działalność edukacyjną i opiekuńczo-wychowawczą w oparciu o ramowy plan dnia. Codziennie prowadzona jest gimnastyka smyka, zabawy rytmiczno- ruchowe z wykorzystaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych m.in. chusty Klanza, zabawy paluszkowe i dźwiękonaśladowcze, zabawy w basenie z kulkami, nauka nocnikowania. Ponadto czytamy na głos rymowanki, wierszyki, prowadzimy ciekawe zajęcia dydaktyczne, kulinarne i terapeutyczne z lalką Małgosią, prowadzimy edukację multimedialną za pomocą projektora, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz ABC dobrego wychowania – zasady savoir-vivre’u dla najmłodszych. Oferujemy bogaty kalendarz całorocznych imprez, które prowadzi certyfikowany animator gier i zabaw dla dzieci.

W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, staramy się, by nasze maluchy jak najwięcej czasu spędzały na dworze w ogrodzie żłobkowym otoczonym zielenią, z dala od hałasu i spalin. Chodzimy często na spacery, by na bieżąco obserwować zmieniającą się naturę i pory roku, organizujemy zabawy w deszczu, dotleniamy się i bawimy na żłobkowym placu zabaw o każdej porze roku!. Dzieci korzystają z wielu zabawek znajdujących się na zielonych placu zabaw: huśtawek, jeździków, huśtawek, zjeżdżalni, sprężynowych bujaków, gąsienicy ogrodowej, zjeżdżalni itp. Aby zapewnić dzieciom komfortowy wypoczynek, posiadamy odrębną salę- sypialnię z łóżeczkami. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców.

Ponadto organizujemy zajęcia dodatkowe. Należą do nich m.in. urodziny z animatorem, zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez lektora ze szkoły językowej Old School of English (maluchy (1-2 latka) 20 min, starszaki (2-3latki)- 30 min, spotkania teatralne: raz w miesiącu odwiedzają nas aktorzy z teatru krakowskiego lub teatru lalek, profesjonalne sesje zdjęciowe, animacje dla dzieci i dorosłych, dogoterapia (od kwietnia 2021). W naszym żłobku posiadamy Bajkową szafę czyli wypożyczalnię bajkowych strojów/kostiumów dla dzieci w każdym wieku i na każdą okazję, dysponujemy też strojami dla dorosłych. To jednak tylko namiastka naszych działań.

Bajkowa kraina to miejsce, w którym Wasze Słonko chętnie i aktywnie spędzi czas z rówieśnikami. To miejsce, w którym nauczy się bycia dobrym, życzliwym człowiekiem.

Aby na własne oczy zobaczyć, co nas wyróżnia wśród innych placówek, koniecznie odwiedź nas ze swoim maluszkiem! Czekamy na Was!